מהו בעצם בשר מיושן ואיך נעשה תהליך יישון בשר ?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]בשר טרי, מיד בתום השחיטה עובר תהליך טבעי של התקשות השרירים. זהו מצב בו הבשר קשה ואינו ראוי לאכילה. לעומתו, בשר מיושן טעים, רך וערב לחך. לשם ריכוך בשר והתאמתו למאכל, נדרש תהליך של יישון בו הבשר עובר תהליך ריקבון מבוקר (בתנאי טמפרטורה, לחות וזרימת אוויר מבוקרים וקבועים) כשהוא תלוי על ווים. תהליך זה מזרז את ההתרככות וההבשלה וכמו כן מתפזרים בו הטעמים והארומה המיוחדים של הבשר באופן טוב יותר.

סוגים של בשר מיושן

ישנם שני סוגי יישון בשר:

“יישון יבש” – בתהליך יישון יבש הבשר עובר התחלה של תהליך ריקבון טבעי, במהלכו משתחררים אנזימים אל תוך סיבי הבשר וגורמים לבשר להתרכך ולשנות טעמים. צבע הבשר אף הופך לכהה יותר ומרקמו עדין יותר. תהליך יישון בשר (יבש) מתבצע בחדרי קירור מיוחדים בעלי תנאי לחות וקירור מיוחדים ב-0 מעלות ובהם יכולים להיות נתחי בשר מיושנים מסוגים שונים, כאשר כל נתח בשר על פי סוג, גיל וכו’ יקבל תהליך יישון וטיפול פרטני המתאים לו. נתח פילה למשל, זקוק לימים בודדים בלבד של יישון בעוד שנתח סינטה זקוק לשבועיים ונתח אנטריקוט יכול להזדקק גם לשלושה שבועות ואף יותר להתיישן כראוי.

“יישון רטוב” – בתהליך יישון רטוב, נשמר הבשר המיושן באריזות וואקום בהן הוא נותר למעשה בתוך הנוזלים של עצמו ועובר תהליך קצר יחסית שהופך את נתח הבשר לרך, עדין ומלא טעמים.

איזה סוג בשר מיושן עדיף? אין דעה אחידה לגבי תוצאת היישון בשתי השיטות ויש המצדדים בשיטה זאת או אחרת, שהרי כידוע על טעם ועל ריח אין להתווכח.

מהו בשר מיושן קפוא?

צריך להזכיר בהקשר של יישון בשר גם את המושג, שהוא מעין הכלאה בין מין לשאינו מינו- ” קפוא מיושן”. זהו בעצם “פטנט ישראלי”, מושג שלא לקוח משום לקסיקון בשרים אך שגור בארץ (בעיקר בקצביות של רשתות שיווק). בשם בשר קפוא מיושן, מכנים שיטה בה בשר נשחט בחו”ל, הוקפא והוכנס לאריזת וואקום, הוא הופשר בארץ אז יש הקוראים לו “מיושן”, למרות שבינו לבין מה שקראנו כאן יישון בשר, כל קשר הוא מקרי בהחלט….

שלא יעבדו עליכם![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”614″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]ואסיו[/vc_column_text][vc_single_image image=”615″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]טיבון עגלה[/vc_column_text][vc_single_image image=”606″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”607″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”610″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”605″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”611″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]אירון סטייק[/vc_column_text][vc_single_image image=”608″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”612″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]אסאדו שלם[/vc_column_text][vc_single_image image=”617″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]שחור לפני גירוד ואחרי[/vc_column_text][vc_single_image image=”604″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]שחור לפני גירוד ואחרי[/vc_column_text][vc_single_image image=”616″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]ניו יורק סטייק מיושן בתליה[/vc_column_text][vc_single_image image=”613″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]דנבר סטייק

 [/vc_column_text][vc_column_text]מתכננים לערוך את האירוע שלכם בקרוב? מעוניינים לקבל הצעת מחיר של חברת קייטרינג שמציעה שירות קייטרינג בשרי? התקשרו אלינו בטלפון 077-220-1328 ואנחנו נשמח לספק לכם הצעה אטרקטיבית של קייטרינג דרוזי אותנטי.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

חדשות

אוכל דרוזי בצפון

אוכל דרוזי בצפון – 3 טיפים להכנת המנה המושלמת אם תעשו סקר קטן בין אנשים (גברים ונשים) בגילאי 18 עד

אוכל דרוזי בחיפה

כל מה שרציתם לדעת על אוכל דרוזי בחיפה לפי סקרים שבצעו בקרב נשים וגברים בגילאי 18 עד 50, כ60 אחוז

קייטרינג לאירועים אצלך

לא רק באירועים רבי משתתפים נהוג להזמין כיום קייטרינג לאירועים. יישנן חברות קייטרינג, ואפילו לא מעט מהן, שמספקות אוכל טוב