פיתות דרוזיות

[vc_row][vc_column][vc_column_text]בישראל ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרי בצק ומאפים אשר חלקם מבוססים על מטבחים מסורתיים ועל הכנה בתנור. בין מוצרי בצק האהובים ביותר ניתן למצוא את הפיתה כאשר ניתן למצוא לא רק גרסאות תעשייתיות אלא גם גרסאות אותנטיות כגון פיתות דרוזיות.

הפיתה הדרוזית כבר מזמן הפכה לאייקון של חברה שלמה, ולא בכדי, תשאלו כל דרוזי והוא יספר לכם על הפעם הראשונה שהוא בה פיתה עם לבנה ושמן זית. אין ארוחת בוקר דרוזית בלי פיתה דרוזית ולבנה, פשוט כי זה מושלם… את הפיתה הדרוזית נהוג לשלב בארוחות מלאות או בארוחות קלות. תענוג לאכול עם פיתה מסוג זה מאכלי בשר או גבינות ואין כמו פיתה הטבולה ברוטב טעים או בגבינת לבנה מושלמת עם שמן זית ועם זעתר.

פיתות דרוזיות בגרסאות שונות      

את הפיתה הדרוזית המקורית ניתן למצוא באירוח דרוזי מסורתי וכן גם באירועים שונים שבהם בשלנים מן העדה אחראים על הבישול ועל ההגשה. כדאי לדעת שלמעשה הפיתה הדרוזית מגיעה בכמה גרסאות שונות. בין הגרסאות המקובלות ניתן למצוא:

לאפה – סגנון דק מאוד של בצק חיטה המרודד היטב. את הפיתה הגדולה משטחים באמצעות כרית מיוחדת ונהוג לקפל אותה לפני ההגשה. פיתה זאת היא מה שמקובל לכנות בשם לפה.

קרס’ה – זוהי פיתה קטנה הרבה יותר מהלפה, שלא נהוג לקפל לפני ההגשה.

יש גם גרסאות נוספות, חלקן דקות מאוד וחלקן פחות.

דוכן פיתות דרוזיות גם לאירועים

את הפיתות הדרוזיות נהוג להכין על גבי תנור ייחודי שתחתיו בוערת אש. לרוב, האישה הדרוזית אמונה על הכנת הפיתות והיא מסוגלת להוציא תחת ידיה פיתות נפלאות, חמות וטריות, במהירות מפתיעה. ואם נראה לכם הדבר מאוד קשה להכין פיתות דקיקות וחמות – צדקתם. מלאכת הכנת הפיתות מצריכה מיומנות גדולה שדורשת שנים של פיתוח.

הביקוש לפיתות דרוזיות הביא לכך שניתן למצוא גם דוכנים להכנת פיתות במיוחד לאירועים. בדוכנים הללו ניתן למצוא על פי רוב לא רק את הפיתה עצמה אלא גם מגוון תוספות, ממרחים ומטבלים אותנטיים. עם פלאפל, טחינה, חומוס, לבנה, אורז או בשר צלוי – הפיתה הדרוזית היא פשוט מעדן.

רוצים גם אתם לטעום פיתות דרוזיות באיכות ביתית? רוצים גם אתם לשלב באירוע שלכם מטעמים דרוזיים נפלאים שמוגשים לכל אחד בצורה יפה, נקיה ובמאור פנים? קייטרינג אום ח’ליפה הוא מוסד משפחתי שבו אין אוכל תעשייתי ואין פיתות תעשייתיות. הכל מוכן מחומרי גלם טריים, על פי המסורת המשפחתית ועל פי סודות המתכונים שעברו מאם לבת. כדאי לנסות וליהנות מחוויה של טעמים ואירוח נפלא.

אם גם אתם מעוניינים להזמין לאירוע שלכם מאכלי קייטרינג מיוחדים טבעיים ובריאים. אתם מוזמנים להתקשר אלינו אל קייטרינג דרוזי משפחתי אום ח’ליפה בטלפון 077-220-1328[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

חדשות

אוכל דרוזי בצפון

אוכל דרוזי בצפון – 3 טיפים להכנת המנה המושלמת אם תעשו סקר קטן בין אנשים (גברים ונשים) בגילאי 18 עד

אוכל דרוזי בחיפה

כל מה שרציתם לדעת על אוכל דרוזי בחיפה לפי סקרים שבצעו בקרב נשים וגברים בגילאי 18 עד 50, כ60 אחוז

קייטרינג לאירועים אצלך

לא רק באירועים רבי משתתפים נהוג להזמין כיום קייטרינג לאירועים. יישנן חברות קייטרינג, ואפילו לא מעט מהן, שמספקות אוכל טוב